Singiel „Anglia” został wydany 9. października 2006 roku.
ANGLIA bazuje i jest zainspirowana „God Save the King/Queen”, tradycyjną pieśnią, której najstarsza znana wersja została stworzona przez Johna Bulla (1562-1628). Dziś jest używana jako narodowy hymn Wielkiej Brytanii, jeden z dwóch hymnów narodowych Nowej Zelandii, królewski hymn Kanady, Australii i innych Ziem Wspólnych, jak również królewski hymn brytyjskiej rodziny królewskiej. „God Save the King (lub Queen)” jest również używany jako królewski norweski (lecz nie narodowy) hymn zatytułowany „Kongesangen" i wykonywany po norwesku. Melodia jest wciąż używana jako narodowy hymn Liechtensteinu („Oben am jungen Rhein”). Nie ma pojedynczej, autoryzowanej wersji pieśni i w przeciwieństwie do popularnej opinii „God Save the Queen” nigdy nie została oficjalnie uznana narodowym hymnem Wielkiej Brytanii; nigdy nie została przyjęta przez Uchwałę Królewską ani Decyzję Parlamentu.
Utwór przekomponowany i zaaranżowany przez LAIBACH i Silence w 2006 roku. Mix wykonany przez Paula Watsona a.k.a. P-dub i LAIBACH, remixy wykonane przez Petera Penko (Sanctus mix) i Damjana Bizilja a.k.a. dj Bizzy (Crushed mix)
ESPAÑA – bazuje i jest zainspirowana przez „La Marcha Real” (Marsz Królewski) i „El Himno de Riego”. „La Marcha Real” – narodowy hymn Hiszpanii – jest jednym z najstarszych w Europie a jego pochodzenie jest nieznane. Po raz pierwszy jest wspomniany w dokumencie datowanym na 1761 rok: Libro de Ordenanza de los toques militares de la Infanteria Española – Hiszpańska Księga Wojskowa Militarnych Pobudek na Trąbkę – napisana przez Manuela de Espinosę. Melodia została zatytułowana „La Marcha Granadera” (Marsz grenadierów); jednakże, nie było podanego nazwiska kompozytora. W 1770 roku, król Carlos III uznał „La Marcha Granadera” za oficjalny Marsz Honorowy, przez to ustanawiając jego miejsce w publicznych i oficjalnych uroczystościach. Ponieważ był zawsze grany przy publicznych okazjach uczęszczanych przez rodzinę królewską, Hiszpanie wkrótce zaczęli uważać „La Marcha Granadera” za swój hymn narodowy i nazwali go „Marcha Real”. W czasie Drugiej Hiszpańskiej Republiki „El Himno de Riego” zastąpił „La Marcha Real” jako hymn narodowy Hiszpanii. Na koniec wojny domowej dyktator Fancisco Franco znów przywrócił „La Marcha Real” jako hymn narodowy, pod jego starym tytułem „La Marcha Granadera”. Obecna wersja została uznana przez Francisco Grau po zatwierdzeniu konstytucji 1978 roku. W październiku 1997 roku, Królewski Dekret uregulował oficjalne użycie „Marcha Real” jako narodowego hymnu Hiszpanii. Jest to jeden z kilku hymnów narodowych na świecie, który nie ma słów. Jednak słowa zostały do niego napisane i były używane w przeszłości. Jedna wersja, napisana przez Eduardo Marquinę, była używana w czasie rządów Alfonso XIII, a inna – napisana przez José María Pemána – podczas dyktatury Franco; jednak żadna z nich nigdy nie była oficjalna. „El Himno de Riego” (autor: San Miguel Valledor -?-) jest pieśnią datowaną z czasów hiszpańskiej wojny domowej z lat 1820-1823 i zatytułowana w hołdzie pułkownika Rafaela del Riego. Był to hymn narodowy Hiszpanii po okresu wyzwolenia Trenio (1820-1823) oraz Pierwszej (1873-1874) i Drugiej Hiszpańskiej Republiki (1931-1939).
Utwór przekomponowany i zaaranżowany przez LAIBACH i Silence w 2006 roku. Mix wykonany przez Paula Waltona a.k.a. P-dub i LAIBACH, remix wykonany przez iTurka (El Toreador mix).
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz