29.03.2012

Iron Sky - The Official SoundtrackLAIBACH stworzył ścieżkę dźwiękową do filmu Iron Sky, która została wydana przez Mute Records 9 kwietnia (wersja cyfrowa) i 20 kwietnia (wersja CD).

W ostatnich chwilach drugiej wojny światowej, tajny program kosmiczny nazistów uniknął destrukcji, uciekając na ciemną stronę Księżyca. W ciągu 70 lat całkowitego ukrycia, naziści stworzyli ogromną kosmiczną fortecę z potężną armadą latających talerzy, przygotowanych na inwazję Ziemi!

To jest Iron Sky z epicką ścieżką dźwiękową LAIBACH.
Twórcy filmu kolaborowali aktywnie z widownią i fanami na wszystkich frontach, od reklamy po zdobywanie funduszy. Ludzie, którzy byli zainteresowani filmem mogli pomóc na wiele sposobów: żądali wyświetlenia w swoim mieście poprzez system Crowd Controls, pomagali w stworzeniu produkcji poprzez platformę Wreckamovie i inwestowali w projekt (10% budżetu pochodzi od fanów).

Jak Hollywood Reporter pisze: „muzyka LAIBACH dodaje charakteru, mieszając popowy pastisz z elementami symfonicznymi”.

Reżyser Timo Vuorensola:
„Siedziałem w saunie z naszym zespołem, kiedy jeden z nas, Jarmo Puskala, wpadł na pomysł, że powinniśmy zrobić film o nazistach na Księżycu. Zgodziłem się i moim głównym pragnieniem stało się, by LAIBACH stworzył muzykę. Był to mało prawdopodobny pomysł wtedy, lecz utknął w mojej głowie jako ogólny styl i kierunek, nie tylko muzyki, lecz całkowitego projektu i , w końcu, kiedy usłyszałem, że są zainteresowani po tym, jak się z nimi skontaktowałem, wpadłem w ekstazę. Ich unikalne poczucie humoru oraz udane i pokręcone pomysły naprawdę zabłysły iskrą w wyzutym gatunku muzyki filmowej. Mamy nadzieję, że stworzymy coś takiego, co Vangelis zrobił dla „Łowcy androidów” – nie tylko ścieżkę dźwiękową, lecz cały nowy świat, który odbija się echem poprzez muzykę.”

LAIBACH:
„Kilka lat temu podeszło do nas kilku zwariowanych Finów, podczas jednej z naszych tras w Finlandii z propozycją by współpracować z nimi przy filmie, lecz nie wzięliśmy ich początkowo na poważnie. Rok później zadzwonili do nas i wkrótce potem ludzie z Iron Sky odwiedzili Lublanę. Poszliśmy do naszej kryjówki w Alpach, gdzie opowiedzieli nam o filmie, który chcą z nami zrealizować. Pokazali nam również pracę, którą wykonali do tej pory i natychmiast zostaliśmy przekonani.

Zawsze fascynowały nas sekretne historie polityki i władzy, jak również kosmos i sam wszechświat. Mocno wierzymy, że naprawdę istnieje wielka możliwość, że wielu nazistów przetrwało porażkę po drugiej wojnie światowej i uciekli nie tylko do Ameryki Południowej i Stanów Zjednoczonych, lecz bardzo prawdopodobnie Poprzez Wszechświat, szczególnie na Księżyc, i stworzyli tam osadę. W swojej ostatniej fazie, naziści z pewnością rozwinęli wysoce wysublimowany sprzęt, który teoretycznie mógł im pomóc w osiągnięciu i skolonizowaniu Księżyca.

Jest to, oczywiście, hipotetyczny film, lecz w naszej szczerej opinii nie jest całkowicie niemożliwy i, właściwie, jest dość logiczny. Jeśli kiedykolwiek okazałoby się to prawdą, ten film byłby doskonałym przykładem przewidywania zderzenia dwóch mocno znazizowanych cywilizacji istniejących na tej samej szerokiej skali czasowej, tak blisko, a tak daleko od siebie nawzajem. Nie możemy się doczekać wyniku i z pewnością chcemy tam być, gdy się to wydarzy!”

Lista utworów:

1. B – Mashina (Iron Sky Prequel)
2. Take Me To Heaven
3. Problems, Big Time! / Schwarze Sonne
4. Classroom (Where Are We From?) / Spaceship Hangar
5. Kameraden, Wir kehren Heim!
6. Ein Spion von der Erde
7. Sauerkraut
8. Washington’s Escape
9. Dr. Richter’s Laboratory
10. Vivian’s “Untergang”
11. Klaus And Renate
12. In The Machine
13. Renate And Washington At The Lab / Albinising Operation
14. Nazi Expedition To Earth
15. Renate’s Surprise
16. Peace Lovin’ Brother Rap
17. The Good Times For The Bad People
18. Renate’s Message Of Peace
19. The Miracle In White House
20. The Answer To The Question
21. The Moon Nazis Are Coming
22. 125’ Later Ragtime
23. A Good War Blues (Klaus And Vivian)
24. Die Flotte ist bereit
25. Der Fuehrer’s Last Waltz
26. Meteorblitzkrieg Begins
27. Ready To Face The Music (Counter attack)
28. UN Security Council Confessions
29. Space Battle Suite
30. James And Renate Inside The Goetterdaemmerung
31. The United States Of America Does Not Negotiate With Terrorists
32. Moon Attack
33. Goetterdaemmerung muss fliegen
34. Feuer frei!
35. Fight Between Washington And Dr. Richter
36. Klaus And Renate’s Final ‘Rendezvous’
37. The Fall Of Goettedaemmerung
38. America
39. Under The Iron Sky
40. End Title (We Leave In Peace)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

LAIBACH on demand


View all Warsaw events at Eventful