Laibach

3.06.2009

LISTEN!


Salto Morale przedstawia sylwetki osób, które w najbliższym czasie pojawią się w Muzeum Sztuki w Łodzi z prelekcjami związanymi z wystawą "Ausstellung Laibach Kunst - Rekapitulacja 2009".

Jacek Staniszewski - polski artysta współczesny, malarz, grafik, muzyk, pedagog ASP w Gdańsku. Zajmuje się działaniami w przestrzeni publicznej, plakatem, instalacją, grafiką, rysunkiem.

Studiował w latach 1977-1984 na Wydziale Malarstwa i Grafiki Projektowej w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (ASP) w Gdańsku. Od 1982 r. prowadzi niezależną działalność muzyczną. W latach 1986-2001 wykonał ponad 200 plakatów do wystaw, spektakli teatralnych i koncertów. Zaprojektował szatę graficzną płyt zespołów: Bielizna, Apteka, Ego, Blenders, Ścianka, Centrala, Miasto mężczyzn, Czan, Mordy, Kury, Łoskot. W 1998 r. na 100 billboardach w Warszawie prezentowane były 3 autorskie projekty z cyklu „Wild Life is Us - Dzikie życie to my”. Jest autorem Drogi Krzyżowej wykonanej na zamówienie zakonu Kamilianów w Warszawie.

informacja wg wikipedii.

WTOREK 16. CZERWCA godz. 18.00
Jacek Staniszewski - Kłopoty z totalitaryzmem, kilka uwag o (kontr)rewolucji i ironii oraz pokaz filmu Divided States of America

Maciej Ożóg jest pracownikiem naukowym Instytutu Teorii Literatury, Teatru i Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Łódzkiego.

Pisał pracę doktorską pt. "Autor w procesie rejestracji i kreacji rzeczywistości w amerykańskim filmie personalnym w latach 1950-1970". Publikował w wielu miejscach m.in. w „Aktivist”, „Principia”, ‘(Nie)obecne granice. Szkice o obliczach transgresji” i wielu innych z artykułami o tytułach takich jak „Sztuka – „widzialne wizerunki tajemnych i nadprzyrodzonych zjawisk”. Film jako realizm totalny” czy „Krytyczny wymiar sztuki interaktywnej”. Publikował artykuły popularnonaukowe w miesięczniku „Plastik” (m.in. „Synestezja czyli antyczne źródła kultury cybernetycznej”), brał udział w konferencjach naukowych, np. „Aesthetics for the Future. 4th International Conference on Aesthetics” czy “Estetyka transkulturowa”.

Poza tym prowadzi muzyczny projekt Spear, wydał 5 CD i dał ponad 100 koncertów w Polsce i zagranicą, zrealizował wiele projektów filmowych oraz instalacji multimedialnych. Powołał firmę fonograficzną Ignis Records. W 2005 roku założył projekt muzyczny ben zeen.

Informacja wg profilu na stronie Uniwersytetu Łódzkiego.

ŚRODA, 17. CZERWCA godz. 16.00
Maciej Ożóg - Laibach a kultura remixu oraz pokaz filmu A Film from Slovenia

Alexei Monroe jest niezależnym teoretykiem kultury z Londynu, ma tytuł doktora nauk Uniwersytetu w Kent. Jest autorem książek „Pluralni monolit” (Pluralny monolit) oraz „Interrogation Machine” (Maszyna przesłuchiwania) nt. Neue Slowenische Kunst (NSK). Opisuje również estetykę i politykę muzyki elektronicznej, tematy związane z teorią kultury, m.in. oisuje historię jelenia jako symbolu. Jego prace były publikowane w „Contemporary Music Review”, „Central Europe Review”, „Kinoeye”,”New Moment”, “AS” i in. w Anglii, Serbii, Słowenii, Brazylii, Belgii i USA. Jest jednym z fundatorów i członkiem „Industrialised Culture Research Network” oraz działa jako DJ.

Informacja wg Rovobox.

WTOREK 23. CZERWCA godz. 18.00
Alexei Monroe - Laibach Kunst and the art of total non-alignment oraz premiera katalogu wystawy Ausstellung Laibach Kunst - Rekapitulacja 2009

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LAIBACH on demand






View all Warsaw events at Eventful